В єднанні наша сила! •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 22 •січня• 2018, 19:35•

День Соборності — свято , яке в Україні  відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

У Новоукраїнці заходи, присвячені Дню Соборності розпочались 22 січня о 10 годині. Біля пам’ятника Тарасу Шевченку та пам’ятного знаку Героям Небесної сотні відбувся мітинг, на якому були присутні жителі Новоукраїнської ОТГ, представники влади міста і району.

Вшановуючи пам’ять загиблих борців за незалежність та єдність України, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний, голова Новоукраїнської районної ради Валерій Савенко та перший заступник голови Новоукраїнської РДА Віктор Куртичан поклали квіти до Пам’ятного знаку та до могил воїнів –земляків, які віддали своє життя за свободу нашої держави.

А о 15:00, за ініціативи молоді Новоукраїнщини відбулась акція «В єднанні наша сила». Під час якої, усі присутні, взявшись за руки, відтворили подію 1990 року, коли українці утворили ланцюг єдності, з’єднавши два береги Дніпра, символізуючи єдність усіх частин нашої держави.

До молодіжної акції приєднались представники громадськості міста та міський голова Олександр Олександрович Корінний.

Із історичними подіями 100-річної давнини та сьогоденними героїчними вчинками, які вписують у літопис України сучасні патріоти, ознайомила учитель історії Новоукраїнської ЗШ Наталія Георгіївна Мамалига.

Після спільного виконання гімну України учасники «Ланцюга єдності» залучились ще до однієї акції: листа-звернення захисникам Украни, який буде передану українським воїнам.

Міський голова подякував ініціаторам та організаторам акції та зазначив, що об’єднаному українському народу по силам будь-які випробування.