Краєвиди міста

Ініціативи, що змінюють життя •PDF• •Друк•
••Середа•, 06 •грудня• 2017, 14:25•

В Києві відбувся ІІ Форум об'єднаних громад. На зазначеному заході були присутні Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-Міністр Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, голови 665 ОТГ, представник бізнесу, міжнародних проектів технічної допомоги, обласних державних адміністрацій та журналісти.

Інтереси об’єднаних територіальних громад України на форумі представляв Новоукраїнський міський голова, голова Асоціації ОТГ Олександр Корінний.

Під час діалогу із представниками центральної влади Олександр Олександрович мав можливість  у одній з панельних дискусій довести до відома вищого керівництва держави позицію Асоціації  щодо подальшого розвитку найважливішої на сьогодні реформи – децентралізації. А також ознайомити із Зверненням, ухваленим загальними Асоціації об’єднаних територіальних громад від 3 грудня 2017 року. Під час виступу Олександр Корінний сконцентрував увагу керівництва держави на тому, що децентралізації влади, ініційована та розпочата вищою владою України, є ключовою для розвитку нашої держави. Об’єднані громади твердо стали на шлях реформування і готові рухатися далі, до нашого спільного успіху, до нової України – держави спроможних громад, до дійсно нової якості життя людей в українських містах і селах.

Задля якнайшвидшого успішного завершення цієї дійсно історичної реформи просимо:

• Надати об’єднаним територіальним громадам (через ухвалення законопроекту № 7118) право розпоряджатися земельними ресурсами в межах своєї території. Це відкриє значні додаткові можливості для їх розвитку, а для усіх інших стане мотивом до реформування
• Одночасно надати органам місцевого самоврядування (через ухвалення законопроекту № 6403) можливість цілісно планувати увесь простір громади
• Розпочати давно назріле реформування територіальної організації влади на районному рівні, де сьогодні найчастіше відбувається гальмування процесів впровадження реформ
• Передбачити для всіх об’єднаних громад, вибори в яких відбудуться до кінця 2017 року, прямі міжбюджетні трансферти з державного бюджету із 1 січня 2018 року
• Зберегти у Держбюджеті України на 2018 рік запропонований Урядом та визначений Бюджетним кодексом обсяг Державного фонду регіонального розвитку (8,1 млрд.грн). Водночас, постійно вдосконалювати процедури відбору проектів та практику їх застосування на регіональному і національному рівнях
• Додаткову дотацію на здійснення переданих із державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я розподіляти не між обласними бюджетами, а між усіма бюджетами, які мають прямі міжбюджетні стосунки з державним бюджетом
• Зберегти існуючий мотиваційний механізм горизонтального вирівнювання, не допустивши зміни відсотка реверсної дотації з 50 до 80 відсотків
• Переглянути в бік збільшення до 4 млрд.грн передбачений у проекті держбюджету обсяг субвенції на формування інфраструктури об'єднаних громад. При розрахунку розміру згаданої субвенції на кожну громаду враховувати у наступному році населення та площу рад, що доєдналися до ОТГ і в яких призначено довибори у квітні 2018 року
• Запровадити об’єктивний порядок розподілу коштів новоутвореного Дорожнього фонду відповідно до протяжності доріг місцевого значення із передачею коштів у вигляді субвенції в бюджети відповідних об’єднаних територіальних громад.

Є сподівання, що  заважаючи на високу увагу керівництва держави, найвище представництво на ІІ Форумі, визначені практиками впровадження децентралізації думки та ідеї, не залишаться по за увагою, та будуть реалізовані органами державної влади, заради загального успіху процесів децентралізації, а значить успіху України!

Пропонуємо вашій увазі головні меседжі спікерів Форуму.

Президент Петро Порошенко переконаний, що саме влада на місцях, об’єднані територіальні громади повинні мати право розпоряджатися державними земельними ділянками. «Ми говоримо про деконцентрацію сфери земельних відносин. Деконцентрація – це є синонім децентралізації, її складова частина. Завершується робота над законопроектом, згідно якого об’єднані територіальні громади, наголошую – саме і тільки об’єднані – ще один потужний стимул, мають негайно отримати право розпорядження державною землею», - заявив Глава держави на ІІ Всеукраїнському форумі об'єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя».Глава держави нагадав, що одне із завдань децентралізації – наблизити владу до простої людини, скоротити відстань і час для вирішення проблем. «Президент, Уряд, Верховна Рада налаштовані на ефективну співпрацю з вами», - запевнив він.

«Нам треба ухвалити закон про адміністративно-територіальний устрій. Потрібно ліквідувати дублювання функцій районних рад та адміністрацій, - сказав Володимир Гройсман Прем’єр-Міністр України. - Там, де в межах одного району створені одна-дві-три і більше об’єднаних громад, там має бути повсюдне, повноцінне самоврядування на базі ОТГ».

Державна підтримка громад у 2018 році сягне 18,5 млрд грн, – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець окреслив завдання для громад, які повинні бути вирішені у 2018 році. «Створення 200 опорних шкіл і 240 ЦНАПів, вирішення проблем з дошкільною освітою і створення нових місць у дитячих садочках (наразі черга у ДНЗ по країні – 60 тисяч), розбудова первинної ланки медицини у сільській місцевості і створення протягом 2 років - до 1,5 амбулаторій. Це та маршрутна карта, яка окреслена нами на наступний рік і я маю надію, що Мінрегіон спільно з громадами її успішно виконає!», - наголосив Геннадій Зубко.

«Для багатьох голів громад партійний квиток не важливий. – Зазначив під час Форуму Новоукраїнський міський голова, голова Асоціації ОТГ Олександр Корінний. Тому було би добре, якби децентралізація йшла паралельно із деполітизацією місцевих органів влади».