Краєвиди міста

Що необхідно знати при купівлі новорічної ялинки •PDF• •Друк•
••Четвер•, 30 •листопада• 2017, 08:49•

Не можна навіть уявити новорічне свято без ялинки. Нині є багатий вибір штучних дерев – незмінних атрибутів зимового свята, але більшість  віддає перевагу натуральному деревцю. Вже незабаром  з’являться в продажу зелені красуні, але далеко не всі продавці мають законне походження зазначеного товару.

Уже декілька років, з метою недопущення знищення молодих хвойних насаджень, у тому числі лісових культур та відповідно до Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини і плану заходів щодо її реалізації, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.11.2009 №1408-р, новорічні ялинки, незалежно від підпорядкованості та форми власності підприємства чи організації, що здійснює їх заготівлю, повинні маркуватися спеціальними уніфікованими засобами (бирками, самоклейними етикетками). Уніфіковані засоби повинні містити індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із бирки (самоклейної етикетки), яка прикріплена до ялинки, на сайті www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід тягне за собою накладання штрафу. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком до вісімнадцяти років, яка не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст.307 КУпАП). Незаконні дії продавців ялинками можуть підпасти і під дію Кримінального кодексу ст.246 КК України «Незаконна порубка лісу», карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.