Мобільна хімічна портативна лабораторія для юних науковців •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 03 •листопада• 2017, 21:45•

Хімічні досліди, цікаві вікторини на знання природничих наук – так розпочалась презентація міні-проекту "Мобільна хімічна портативна лабораторія" в рамках конкурсу "Влада і громада – разом!". Вартість проекту склала – 25,8 тис.грн. з них - 24,51 тис.грн. кошти міського бюджету та 1,29 тис. грн. - кошти ініціативної групи.

Ідея щодо створення мобільної хімічної лабораторії виникла ще під час реалізації проекту  «Центр розвитку ініціатив молоді Новоукраїнської громади». Ініціаторами проекту стали Кульчицький Сергій та Мурса Станіслав – слухачі наукового учнівського товариства, учні 9 класу Новоукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6, переможці обласного та Всеукраїнського конкурсів «Галерея кімнатних рослин». І хоча у першому конкурсі проект поступився ініціативі «Basket», молоді люди не втратили шанс  і у ході наступного конкурсу змогли реалізувати  свою задумку.

Керівник міні-проекту, вчитель та наставник юних науковців - Мазур Ніна Олексіївна, заступник директора із виховної роботи Центру дитячої та юнацької творчості "ЗОРІТ", презентувала нову міні хімічну лабораторію: набір хімічних реактивів (45 речовин), набір хімічного посуду, набір для вивчення навколишнього середовища «Еко-знайка», монокулярний мікроскоп XS-5510 фірми MICROmed, який використовується в лабораторіях медичних та науково-дослідницьких закладах різного рівня. Юні науковці, немов чарівники демонстрували цікаві експерименти, використовуючи нове обладнання, за якими із захопленням спостерігали усі присутні.

Міський голова Олександр Корінний, не лише вручив сертифікат переможцям проекту, а й допомагав юним хімікам у демонстрації дослідів. Вітаючи учасників конкурсу, Олександр Олександрович зазначив, що міська влада і надалі буде підтримувати ініціативних мешканців нашої громади, незалежно від віку чи роду занять. Ті ініціативи, які будуть запропоновані жителями та слугуватимуть на користь суспільству громади, можуть розраховувати на підтримку влади у їх реалізації.

На сьогодні лише тільки одна ініціатива із семи реалізованих чекає на урочисту презентацію.