Краєвиди міста

ВІН ПРОЙШОВ КРІЗЬ ЧАС, А ЧАС КРІЗЬ НЬОГО… •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 03 •жовтня• 2017, 10:39•

Напередодні Дня працівників освіти в Новоукраїнській ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 відбулося відкриття меморіальної дошки Василю Якимовичу Чернезі - колишньому директору, який очолював навчальний заклад з 1963 по 1989 роки. Участь у цій непересічній урочистій події взяли: син Василя  Якимовича – Ігор Чернега, міський голова Олександр Корінний, заступник міського голови Олександр Руденко, секретар виконавчого комітету міської ради Людмила Вишневецька, представники міського відділу освіти, колишні учні Василя Якимовича, його колеги, ветерани педагогічної праці, випускники та нинішні учні школи.

«Сьогоднішня подія - відкриття меморіальної дошки Василю Якимовичу Чернезі - є продовженням іншої - присвоєння  нашому директору звання «Почесний громадянин міста Новоукраїнка», - зазначила директор школи Людмила Червоненко. «Це стало можливим завдяки міському голові Олександру Корінному, підтримці депутатського корпусу та ініціативі наших учителів. Відтак Василь Якимович першим зустрічатиме світанок, вітатиме поглядом учнів, педагогів і всіх, хто переступатиме поріг його рідної школи. І це, дійсно, його школа. Він був вимогливим, чесним, порядним, справедливим. Це про нього можна сказати його ж пророчими словами: «Героям усіх часів - слава».

Варто зазначити, що більшість присутніх на урочистому заході були не просто близько знайомі з Василем Чернегою. Вони пішли стежкою свого видатного педагога та наставника, обравши для себе покликання бути вчителем, а головне - стали гарними людьми, яких добре знають і поважають у місті.

Про це, звертаючись до учнівської, батьківської та вчительської родини, сказав і міський голова Олександр Корінний. Дякуючи синові Василя Якимовича за добрі справи його батька,  за ті зерна любові до своєї України, які він засіяв у душі своїх вихованців, Олександр Олександрович зазначив: «Говорять, людина живе доти, поки про неї пам’ятають, а колектив цієї школи зробив його ім’я безсмертним, а, значить, вічним».

«Людини такої глибини, такого масштабу я не бачив ніколи, - сказав у своєму виступі Володимир Шиптенко (був випускником та очолював школу №4). - Мені пощастило бути його учнем, колегою, а потім працювати з ним, коли займався освітянськими питаннями. Я вчився слухати його, як мудрого наставника, слова якого глибоко проникали в серця своєю правдою життя».

Ніби короткий екскурс життям Великої людини здійснила вчитель історії Наталія Мамалига. Її розповідь прозвучала, як  поема життя не лише талановитого педагога, організатора, наставника, а й прекрасної людини, люблячого чоловіка, хорошого батька, , ніжного дідуся. «Це була незвичайна людина. Його життєва історія розгорталась на фоні історії нашої країни. Дитинство бачило Голодомор 32-33 років. Юність припала на Другу Світову війну, солдатом і переможцем якої він став. А далі - історичний факультет Одеського університету і довгі роки педагогічної діяльності  саме в нашій школі. Василь Якимович - це блискучий педагог, чиї уроки історії були уроками історичної правди, свідком і активним учасником яких він був. Це справжній менеджер, якому у 80-х роках вдалося «виходити» будівництво нової школи за кошти державного бюджету….». Наприкінці ж свого виступу Наталія Георгіївна висловила сподівання, що в майбутньому ім’я Василя Якимовича буде присвоєно і самій школі.

Олена КОМІСАРЕНКО