•Банер•
•Банер•
Інформація про стан виконання Програми соціально-економічного розвитку та культурного розвитку Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади за І півріччя 2017 року. •PDF• •Друк•
••Четвер•, 27 •липня• 2017, 09:59•
                Протягом І півріччя 2017 року виконком Новоукраїнської міської ради забезпечував належне виконання власних та делегованих повноважень, життєдіяльність основних галузей, а саме освіти, культури, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік ( далі - Програма).

 Освіта. У І півріччі 2017 року забезпечено стабільну роботу дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, своєчасно виплачується заробітна плата працівникам, забезпечується харчування дітей, покращується матеріально-технічне забезпечення, проводяться ремонтні роботи в приміщеннях та інше.

          Із основних заходів запланованих на 2017 рік  на даний час виконано:

-                     заходи з енергозбереження: замінено 71 вікно на енергозберігаючі та 3 дверей, вартість робіт склала 392,4 тис.грн. з яких       116 тис.грн. спонсорські кошти та 276,4 тис.грн. кошти бюджету.

У процесі реалізації:

-                     підготовлено та подано проекти на конкурс інвестиційних проектів, які можуть бути реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році „Реконструкція будівлі дитячого садка „Зернятко“ по  вул. Мира, 5 у м. Новоукраїнка Кіровоградської області І, ІІ черга“ та на 2018 рік „Реконструкція будівлі Новоукраїнського центру дитячо-юнацької творчості по вул. Воровського в м. Новоукраїнка Кіровоградської області“;

-                     проект "Реконструкція будівлі Воронівського дитячого навчального закладу "Сонечко" під дошкільний навчальний заклад та адміністративні приміщення по вул.Квітневій, 13 в с.Воронівка Новоукраїнського району Кіровоградської області. Створення соціально – адміністративного комплексу ( пошта, ФАП, бібліотека)" направлено до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на погодження. Реалізація проекту розпочнеться після його затвердження та надходження коштів;

-                     проводяться енергоаудити у дошкільних закладах громади, підписано договір із підприємством ТОВ "Ефект-Центр";

Із основних заходів у галузі освіти залишається придбати транспортний засіб для перевезення дітей та дорослих.

Здійснюється харчування 1504 учня 1-11 класів (77,5%), із них безкоштовно – 1009 учнів 1-4 класів та 27 дітей, батьки яких є учасниками АТО. У ДНЗ харчуванням забезпечено 683 дитини, з них 91 дитина безкоштовно. Вартість харчування в дошкільних навчальних закладах складає –  17 грн., під час оздоровлення – 18,7 грн., в загальноосвітніх закладах  - 9 грн., під час оздоровлення – 15 грн.. Середній показник по нормам харчування дітей  в ДНЗ складає  88%, в ЗНЗ – 84%.

В червні працювало 9 таборів з денним перебуванням (8-при школах, 1 – ЦДЮТ), відпочинком було охоплено 1030(53%) дітей, із них 562 діти пільгових категорій. З місцевого бюджету виділено 267,3 тис.грн..

         Придбано путівки для оздоровлення 49 дітей загальна вартість путівок – 272,685 тис.грн. з них 194,775 тис.грн. міський бюджет, 77,91 тис.грн. позабюджетні кошти. На даний час вже оздоровлено 24 дитини.

З 1 січня 2017 року на базі Новоукраїнського КДНЗ №1 "Ромашка" відкрито логопедичний пункт, введено посаду асистента-вихователя з інклюзивного навчання у Новоукраїнському КДНЗ №5 "Берізка".

Учні та педагогічні працівники, які проживають в сільській місцевості, підвозяться шкільними автобусами до місця навчання та у зворотньому напрямку. Педагогічним працівникам Мар"янопільського НВК здійснюється відшкодування за проїзд.

На святі обдарованої дитини 220 дітей отримали одноразову грошову винагороду, з міського бюджету було виділено 25 тис.грн. Також у цьому році було започатковано  відзначення випускників, які нагороджені срібною та золотою медаллю, премією міського голови. Сім випускників-медалістів отримали грошову винагороду ( золота медаль – 1000 грн., срібна – 500 грн., всього 6 тис.грн.)

Завершено навчальний рік, в навчальних закладах проводяться ремонтні та підготовчі роботи  до опалювального сезону та нового навчального року.

Замовлено проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт покрівлі та харчоблоку Мар"янопільського НВК, дані проекти заплановано реалізувати за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.  

         З метою покращення матеріально-технічної бази закладів освіти  придбано посуд та обладнання їдалень на суму 31,5 тис.грн. та  здійснено заміну електрообладнання (насоси, ремонт електромереж) – 35,6 тис.грн..

Спорт. Завершено капітальний ремонт дитячого футбольного майданчику. Вартість робіт склала - 220,85 тис.грн.( 70 тис.грн. ДБ,        150,85 тис.грн. МБ).  На даний час реалізується проект з капітального ремонту дитячого баскетбольного майданчику.

Протягом першого півріччя 2017 року проведено фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи: січень – лютий      2017 року пройшов ІХ-й відкритий чемпіонат Новоукраїнської ОТГ з волейболу серед аматорських команд, присвячений 73-ій  річниці  визволення  міста  від  фашистських  загарбників. У ньому взяли участь представники 6 команд, що представляли Новоукраїнку, місто Помічну, Рівне, Глодоси та Новоєгорівку.  04, 11, 19, 25 лютого 2017 року було проведено відкритий турнір об’єднаної територіальної громади з футзалу серед учнів збірних команд загальноосвітніх навчальних закладів, присвяченого пам’яті Віктора Кириченка. У змаганнях взяли участь одинадцять команд: Новоукраїнські ЗШ № 3, ЗШ № 4, ЗШ № 6, НВК №7, ЗШ № 8, Іванівська, Глодоська, Малопомічнянська, Комишуватська, Рівнянська ЗШ № 5 та ДНЗ «ПТУ № 40». У фінал вийшли команди Рівнянської ЗШ № 5, Новоукраїнські ЗШ № 6 та ЗШ № 4. Володарями кубку стали учні Новоукраїнської ЗШ № 6. Всі призери отримали дипломи, грамоти і пам’ятні подарунки від виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради.

         11 та 18 березня 2017 року у спортивному залі Новоукраїнської          ЗШ № 4 було проведено змагання з баскетболу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів у залік відкритої Спартакіади "Дружба" 2017 року.

У період з листопада по березень проходив 9-ий чемпіонат Кіровоградської області з футзалу серед аматорських команд. Чемпіонат складається з 6 ліг – (всього взяло участь 58 команд). Зігравши 18 турів наша команда ФК «Новоукраїнка» стала чемпіоном у першій лізі.

1 квітня  2017 року любителі спорту Новоукраїнщини приймали у себе обласні зональні змагання з футболу на призи клубу "Шкіряний м'яч" серед учнів ЗОШ 2003 року народження.

6 травня 2017 року на центральному міському стадіоні проведено обласні фінальні змагання на призи кубку "Шкіряний м’яч" серед юнаків 2004 року народження. У змаганнях брали участь команди із Кропивницького, Гайворону, Долинської, Новоархангельська, Олександрівки і, звичайно, нашого міста. Переможцями стали юні спортсмени із м. Кропивницький. Друге та третє призові місця здобули футболісти із Новоукраїнки та Гайворона.

3, 25 та 28 червня 2017 року  на центральному міському стадіоні у м.Новоукраїнці відбувся 27-й чемпіонат області з футболу.

Культура. Протягом І півріччя 2017 року проводилися заходи в галузі культури: святкові концерти до свята 8 Березня, урочистості з нагоди визволення населених пунктів від фашистських загарбників,  вечір гумору "Сам про себе каже", фольклорне свято "На вулиці веснянки співають", мітинги та святкові концерти до Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні, свято до Міжнародного дня захисту дітей, свято до Дня села Звірівка, концерт до Дня Конституції України. Працівники культури взяли участь в обласних фестивалях вокально – хорового мистецтва "Калиновий спів" та фольклору "Невичерпні джерела". У бібліотеках громади проводились заходи  по правознавству, народознавству, краєзнавству, до ювілейних та календарних дат, а також заходи з популяризації книги та читання, творчості письменників та в рамках Року туризму, Року Японії в Україні, Року Української  Революції     1917-1921 років. Комплексом заходів відзначено День Соборності та Свободи України, День пам’яті героїв Крут, 120-річчя від дня народження Євгена Маланюка, День Революції гідності,  тиждень дитячого читання, 203 -  річницю від дня народження Т.Г. Шевченка, День перемоги над нацизмом у Європі та День пам’яті та примирення та ін.

Для членів клубу "Підліток" проведено: годину застереження "Тероризм - сучасні загрози", інформ - зустріч "Репродуктивне здоров’я. Засоби контрацепції", годину попередження «"Туберкульоз – ми маємо знати…", уроки здоров'я "Здорові діти – й нація здорова, багата Україна і чудова" та "Вибір молоді - здоров'я", годину застереження "Торгівля людьми — як це попередити".

В рамках діяльності клубу "Ліра" проведено заходи: літературні акорди "Ювілейний зорепад", "Співець степової Еллади»", історичний екскурс "Театр корифеїв. Єлесаветград", літературний вернісаж "Зникає все - лише нетлінні поети, простір і зірки".

В рамках реалізації власного бібліотечного проекту  "Мій рідний край – Новоукраїнщина" проведено - презентацію проекту "Мій рідний край – Новоукраїнщина", годину краєзнавства  "Люби і знай свій рідний край"; поетичний марафон  "Рідна мова в поезії рідного краю"; День  краєзнавства  "Звільнившись від нацистської навали, розквітло наше місто назавжди", інформ -годину  "Золотими хлібами пахне рідна земля".

Новоукраїнська дитяча музична школа за цей період також проводила ряд заходів:

-         академічні  концерти відділів: народних інструментів «Співуча поезія Кобзаря» та «Україна – єдина країна»; фортепіано – скрипкового - «Квіти для мами», вокального співу «Пісенна феєрія», «Майстерня співу»;

-                     регіональний тур обласного конкурсу учнів ПСМНЗ «Паросток». Також взяли участь в обласному турі;

-                     учні класу образотворчого мистецтва взяли участь в обласному конкурсі «Веселкові фарби»;

-                     концерт – зустріч «Музична академія» та «Літній настрій»;

-                     Звітний концерт школи «Симфонія весни»;

-                     Випускний вечір «Від «До» до «До».

         Для покращення матеріально-технічного забезпечення закладів культури та підвищення якості надання культурних послуг придбано: сценічні костюми ( 25, 0 тис. грн.), взуття (10,8 тис. грн.), музичну апаратуру (9,0 тис. грн), тенісні столи ( 8,0 тис. грн.),  для дитячої музичної школи придбано ноутбук  (8,4 тис. грн.), музичні інструменти ( 6,5 тис. грн.).

Протягом І півріччя 2017 року  фонди бібліотек громади поповнено  782 прим. на  суму  42,4 тис. грн., в тому числі: з обмінних фондів обласних бібліотек отримано 409 прим. на суму 31,2 тис.  грн., за бюджетні кошти придбано 161 прим. на суму 8,0тис. грн., в рамках акції «Подаруй бібліотеці книгу»  бібліотекам громади подаровано 200  прим. на суму 2,9тис. грн. та    12 примірників отримано в замін загублених книг.

Бібліотекам громади передплачено періодичні видання на І півріччя 2017 року та вже  оплачено на ІІ півріччя 2017 року 104 видання на суму      9,8 тис. грн.

Шість бібліотек громади мають підключення до мережі Інтернет, протягом   І півріччя 2017 року до мережі Інтернет підключено ще 3 бібліотеки. Центральна бібліотека та дитяча бібліотека надають платні послуги користувачам, з початку року отримано 3,51 тис. грн.

         Заплановано реалізувати проект "Заміна вікон на металопластикові та утеплення фасадів міського будинку культури №1 по вул.Миколи Вороного, 204 в м.Новоукраїнка Кіровоградської області – капітальний ремонт" за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та коштів міського бюджету.

         Буде замовлено проектно-кошторисна документацію на капітальний ремонт покрівлі та системи опалення філії №2 Новоукраїнського комунального будинку культури №1.

         9 червня 2017 року пройшли громадські слухання, на яких було обговорено питання щодо встановлення пам’ятника воїнам АТО та місця розташування і часу його встановлення. Представники громадськості: члени громадської організації ветеранів війни у Афганістані, учасники бойових дій на Сході нашої держави, історики, художники, освітяни прийняли рішення  закріпити місце для встановлення пам’ятника на розі вулиць Соборної та Гіталова на початку Алеї Слави та встановити монумент після закінчення АТО.

         Із основних заходів залишається невиконаним це капітальний ремонт Кам'яно-Мостівської сільської бібліотеки.

ЖКГ, дорожнє господарство, будівництво та архітектура. У галузі житлово-комунального господарства протягом    І півріччя  2017 року проводилися поточні ремонти будинків, систем водопостачання та водовідведення, ремонти комунальних доріг, тротуарів, заходи з освітлення вулиць та інше.

          У зимовий період проводилися роботи з прогортання та очищення доріг від снігу, посипання протиожеледними матеріалами, для чого було закуплено в лютому ще додатково 30 тонн солі вартістю  49 тис.грн.

 Під час проведення заходів місячника благоустрою проводилися прибирання території громади, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, проведено заходи з благоустрою на кладовищах громади. Встановлено огорожі на кладовищах №1 та №2 м.Новоукраїнка, вартість робіт склала – 209,8 тис.грн.

Виготовлено та встановлюються попереджувальні таблички щодо заборони викидання сміття та штрафи, які передбаченні за засмічення території громади.

Підготовлено проектно-кошторисну документацію на проекти з освітлення вулиць М.Воронного, доопрацьовується документація  на вул. Крилова, Павлівська ( біля 8 школи), виготовляється документація по вул.Зарічна та замовлено документацію по вул.Героїв України в м.Новоукраїнка. Виготовлено шість проектів по освітленню вулиць в с.Улянівка, Воронівка, Єгорівка, Сотницька Балка.

          Для покращення освітлюваності тротуару по вул. Соборна проведено роботи з ландшафтного дизайну, вартість робіт склала – 34 тис.грн.

Новоукраїнське ЖКП виготовило лавочки та сміттєві урни, які було розставлено по вул.Соборна та в парку на розі вул.Соборної та Гіталова ( вартість робіт склала  14,8 тис.грн.).

          Проведено поточний ремонт вул.Миколи Вороного, Курчатова, Соборна. Вартість робіт склала – 445 тис.грн.. Завершено капітальний ремонт частини вул.Івана Богуна, вартість робіт склала – 367,995 тис.грн. Проводяться роботи по вул.Шевченка та пров.Декабристів, вартість робіт – 758,5 тис.грн.

Відремонтовано тротуар по вул. Івана Богуна – 582,495 тис.грн., розпочато роботи по капітальному ремонту тротуару по вул.Покровській. 

Підготовлено проектно-кошторисна документація із капітального ремонту доріг: вул.Миру, Водоп'янова, Набережна, Вокзальна, Героїв України, Паризька, Богдана Хмельницького, пров.Лікарняний два проекти по пров.Ковальському. Також підготовлено проекти по капітальному ремонту тротуарів по вул. Павлівська (біля 8 школи), Піщанобрідська, пров.Ковальського та Лікарняний.

Підготовлено та подано проект "Реконструкція дорожнього покриття і тротуарів вулиці Покровська м. Новоукраїнка" на конкурсний відбір інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році.

Поновлено дорожню розмітку склокульками на вул. Мокряка, Лобановського, Покровська, Курчатова, М.Вороного, Павлівська, Соборна, пров.Ковальський, вартість робіт – 51,5 тис.грн. Підписано договір про виготовлення дорожніх знаків "Пішохідний перехід" для встановлення біля освітніх закладів.

Підготовлено проект з будівництва водопровідної мережі від свердловини по вул.Калинова м.Новоукраїнка до вул П.Мирного с.Новоолександрівка. Проведено хлорування громадських криниць.

         Придбано обладнання для комунальних підприємств: насоси, бензопили, повітродуйка, снігозбиральні машини, екскаватор ЕО-2625 на базі МТЗ-80. Вартість  – 274,5 тис.грн. Проводяться закупівлі із придбання грейдера ( пройшов аукціон).       

Підготовлено екологічний запит до Міністерства екології та природних ресурсів проект „Реконструкція очисних споруд по вул. Мокряка,                   м. Новоукраїнка Кіровоградської області“ щодо виділення коштів з державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Проведено демонтаж труби котельні колишнього ЖКП „Цукровик“.

Обраховано кошторис по реконструкції громадської вбиральні біля міської ради.

Підписано договір та розпочато роботи з розроблення генерального плану м.Новоукраїнка та актуалізації картографічної основи, вартість робіт   1 млн.грн., на даний час оплачено  333,6 тис.грн.

Сільське господарство, промисловість. У галузях сільського господарства та промисловості завершено реконструкцію адміністративного та виробничо-складських приміщень у хлібопекарню СТОВ „Степ-Агро“, встановлено бункерну установки навантаження автотранспорту БПП-200х2 і стрічкового конвеєра КЛ-25-800/4600 на заводі по виробництву камене-щебеневої продукції потужністю 1 млн.т в рік у ТОВ „Єврощебінь“ , реконструйовано будівлі і споруди  ТОВ „Літа“ для заготівлі та зберігання зернових культур. Розпочато будівництво наземної фотоелектричної сонячної електростанції ТОВ „Ліс-Маш“.

За січень-травень 2017 року промисловими підприємствами громади вироблено промислової продукції на суму 39,5 млн.грн., в тому числі в добувній галузі на суму 27,5 млн.грн., в переробній галузі –   12 млн.грн..

Торгівля, підприємництво. Протягом І півріччя 2017 року в м.Новоукраїнка відкрито торгівельні заклади:

-         керівництво філії  ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Новоукраїнський КХП» відкрило фірмовий магазин, який реалізує власну продукцію за цінами виробника;

-         на "Центральному" ринку в павільйоні здійснює продаж своєї продукції ТОВ "АбсолютД";

-         Відкрито салон-краси в м.Новоукраїнка, вул.Соборна 69/20, фізична особа-підприємець Залужна Наталія Вікторівна. У салоні надають перукарські послуги, педикюр, манікюр, косметологія.

З метою впорядкування здійснення торгівлі  на території міської ради рішенням Новоукраїнської міської ради встановлено відповідні місця для торгівлі. Розпорядженням   Новоукраїнського  міського  голови створено робочу  групу з ліквідації  несанкціонованої  вуличної  торгівлі. Члени  робочої групи у  квітні - травні  2017 року  проводили  рейди на  прилеглих  територіях до центрального  ринку та біля  об'єктів торгівлі  по  вулицях Соборна, Миколи Вороного, Павлівської. При  спілкуванні з громадянами  та  підприємцями,  які  здійснюють стихійну торгівлю, проведено роз’яснювальні бесіди стосовно  порушення законодавства та відповідальність  за  вчинені правопорушення.

         Також щотижня у середу, п’ятницю та неділю проводяться рейди по виявленню та усуненню стихійної торгівлі  на прилеглій до "Центрального" ринку території особливо це стосується продажу молочної продукції, свіжого м'яса, м’ясопродуктів. 

Рішенням Новоукраїнської міської ради затверджено програму підтримки суб’єктів малого і середнього бізнесу на території Новоукраїнської міської ради на 2017-2021 роки. З міського бюджету виділено кошти в сумі 2 тис.грн. для надання фінансової підтримки суб’єктами малого та середнього бізнесу та оголошено конкурс бізнес - проектів суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Підписано договір про спільну діяльність щодо фінансової підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва між Регіональним фондом підтримки підприємництва в Кіровоградській області та Новоукраїнською міською радою від 16.05.2017 року.

Обговорено та встановлено місцеві податки і збори на території Новоукраїнської міської ради на 2018 рік.

У квітні 2017 року в м.Новоукраїнці біля ринку по  вулиці Героїв України  відбувся   передвеликодній  ярмарок. У ярмарку  взяли  участь сільськогосподарські підприємства та  приватні підприємці: ФОП Литвиненко, ТОВ "Зерновик", СТОВ "Росія", ФОП Плотян,                         ТОВ "Новоукраїнське", ТОВ "Абсолют Д", ПАТ "ДПЗКУ" Новоукраїнський  комбінат  хлібопродуктів.  Заплановано проведення ярмарку до Дня незалежності.

Інвестиційна діяльність. Для поширення інформації про громаду, підвищення її іміджу створено промо-ролик про Новоукраїнську міську об’єднану територіальну громаду, реєстр вільних земельних ділянок, готуються інвестиційні проекти для залучення інвестиційних коштів на розвиток території. Новоукраїнська громада співпрацює з Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO  та проектом DOBRE.

Соціальна сфера. У сфері соціального захисту населення здійснюється також багато заходів:

надано матеріальну допомогу ветеранам-учасникам акції "Зірка пам’яті" з нагоди Дня визволення м. Новоукраїнка від німецько-фашистських загарбників, Дня Перемоги;

виплачується міська стипендія особам, яким виповнилося 100 років;

виплачується щомісячна доплата депутатам Новоукраїнської міської ради чотирьох і більше скликань, які перебувають на пенсії, (10 % від розміру мінімальної заробітної плати на 01 січня поточного року);

надається матеріальна та благодійна допомога інвалідам, учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни;

виділяється матеріальна допомога громадянам для вирішення проблемних питань та надається допомога на поховання ветеранів війни, самотніх громадян;

безкоштовно завозиться вода учасникам бойових дій  (другої світової війни, воїнам-інтернаціоналістам, учасникам програми "Зірка пам’яті") та інвалідам війни ( один раз в рік);

надається матеріальна допомога населенню;

            виділено кошти на утримання соціальних працівників територіального центру соціального обслуговування Новоукраїнського району, які обслуговують осіб похилого віку та інвалідів Новоукраїнської об’єднаної територіальної громади в сумі 2,1 млн.грн..

         За 6 місяців 2017 року виплачено 300,9 тис.грн. коштів з міського бюджету на надання вказаних допомог.

         Громадянське суспільство. Проведено конкурсу міні-проектів розвитку Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади "Влада і громада – разом" для громадських організацій , підприємців та громадян громади. У конкурсі взяли участь 10 учасників: 9 ініціативних груп громадян та 1 громадська організація. Переможцями у конкурсі визначено 7 проектів учасників, розпочато реалізацію міні-проектів.

Фінанси. За 6 місяців 2017 року до загального фонду бюджету надійшло власних і закріплених доходів – 58145,1 тис.грн., або 110,7 % до затвердженого плану. Доходи спеціального фонду бюджету  склали 1382,1 тис.грн., або 212,5 % до затвердженого плану.

Видатки бюджету загального фонду склали – 48386,6 тис.грн., що становить 75,8 % до затвердженого плану, видатки спеціального фонду склали – 52,47 тис.грн., що становить 66%.

Підсумовуючи вищезазначене, можна сказати, що поряд з позитивними результатами  виконання програми є ще цілий ряд невирішених питань над виконанням яких необхідно попрацювати в ІІ півріччі 2017 році. Адже виконання заходів та проектів значно поліпшить матеріально-технічне забезпечення закладів соціальної сфери, а саме закладів освіти, культури, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства та надасть можливість надавати якісніші послуги жителям громади.

  

Заступник міського голови

з питань регіонального розвитку та інвестицій                             Л. Білокоз

e-max.it: your social media marketing partner
 
•Банер•

Різне

•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•

Соціальна реклама

•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•