Краєвиди міста

Про заборону випалювання сухої рослинності •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 24 •липня• 2017, 09:37•

Останім часом, з настанням сухої спекотної погоди, на території держави різко погіршився стан з пожежами, особливо в лісових насадженнях, торфовищах, та на полях. Пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах причиною яких стало спалювання опалого листя, сухої трави, пожнивних залишків тощо, у зв’язку з чим державі наноситься значні матеріальні та екологічні збитки.

Так, що 04,05,17 року о 12 год. 26 хв.  на відкритій території Новоукраїнської  ОТГ за межами населеного пункту виникла пожежа очерету. Проведеним оглядом місця пожежі було встановлено, що най вірогіднішою причиною пожежі є необережне поводження з вогнем невстановленої особи. За даним фактом направлено інформацію до Новоукраїнського ВП ГУНП в області щодо встановлення особи винної у виникненні зазначеної пожежі.

Дане питання особливо актуальне в літній період, коли вогонь від трави чи сміття, за відсутності належного контролю, з легкістю може перекинутись на поруч розташовані будівлі чи споруди. Не менш актуальним являється також питання випалювання стерні та післяжнивних залишків керівниками сільгосппідприємств, що може призвести до загорання поряд розташованих хлібних масивів чи лісосмуг. Крім того слід зазначити що це завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей.

- згідно ст.. 175 КУпАП передбачається адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу органами державного пожежного нагляду від 0.5 до 7-ми неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

- відповідно ст.. 77-1 КУпАП випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, або її залишків у  смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках та інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах, без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища, або порушень умов такого дозволу -  тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу на громадян від 10 до 20-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

- у разі знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем дані дії згідно ст.. 245 Кримінального Кодексу України караються обмеженням волі від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони призвели до загибелі людей, масової загибелі тварин або інших тяжких наслідків караються позбавленням волі строком від п’яти  до десяти років.