Тренінг: "Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні" •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 16 •травня• 2017, 17:59•

Підготувати команду  фахівців, які здійснюватимуть заходи у сфері протидії торгівлі людьми взялися координатори ОБСЄ, які разом з учасниками тренінгу  відвідали м. Світловодськ. Задумане втілювали в рамках дводенного  тренінгу, що проходив на базі відпочинку «Хвиля». До участі в ньому залучили фахівців, які працюють в напрямку щодо протидії торгівлі людьми з усієї Кіровоградської області: з Новоукраїнки -працівників  центральної бібліотеки Кузьміну Вікторію та Семенову Світлану, також були фахівці з  Компаніївки, Знам’янки, Олександрії та ін. –працівники управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, відділу освіти, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),  центру зайнятості,  міграційної служби України в Кіровоградській області, лікарні, та представники  Національної поліції України в Кіровоградській області.

Тренінг проводили Валентин Боровиков та Єлизавета Литвинова  – представники Кіровоградського регіонального проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні», реалізованого за підтримки ОБСЄ, Міністерства соцполітики та ОЖІС м. Кіровограда(голова О.М.Гаращенко).

В області проект діє майже 3 роки, за цей час подібні тренінги відбулися в багатьох районах, і в Новоукраїнці також. Крім навичок з попередження та протидії торгівлі людьми, учасники тренінгу вчилися швидкій і злагодженій взаємодії при роботі з постраждалими особами - як дорослими, так і дітьми, швидкому і юридично правильному оформленню документів для встановлення статусу особі, яка постраждала від торгівлі людьми, а також розробці реабілітаційного плану для відновлення нормального життя, наданню їм психологічної, медичної та соціальної допомоги.

Тренери ознайомили учасників зі статистичною інформацією про масштаби торгівлі людьми в світі та в Україні, і безпосередньо на Кіровоградщині. Торгівля людьми - це латентний, прихований злочин. Постраждалих від неї, а це мається на увазі фізична і сексуальна експлуатація, примусова неоплачувана праця за кордоном та в своїй країні, вилучення органів, складно ідентифікувати через низький рівень обізнаності населення, відсутність правових знань, приховування фактів обставин справи та страху самих постраждалих заявити про ситуацію, у яку вони потрапили. Постраждалим українцям допомагає Міжнародна організація міграції та представництво ОБСЄ у Україні. Найчастіше українців незаконно експлуатують в Росії, Польщі, Туреччині, а також Чехії та Італії».

У ході навчань учасники тренінгу з’ясовували причини та наслідки торгівлі людьми, визначали групи ризику й тих людей, хто може до них потрапити. Окремо знайомились із законодавством в сфері протидії торгівлі людьми, працювали з документами, бланками та формами заяв, які вони повинні використовувати при виявленні особи, що постраждала від торгівлі людьми. Вчилися ідентифікувати постраждалих та працювати з ними.

По завершенню тренінгу з поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні учасники отримали сертифікати.