Краєвиди міста

ДЕНЬ ДОБЛЕСТІ ТА ГЕРОЇЗМУ •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 09 •травня• 2017, 11:24•

9 травня Новоукраїнська громада відзначала День перемога над нацизмом у ІІ Світовій війні. Зі словами вдячності до ветеранів звернулися: Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний, голова Новоукраїнської районної державної адміністрації Володимир Самойленко, голова Новоукраїнської районної ради Валерій Савенко.

Кожен з виступаючих говорив про те, що ми не маємо забути про учасників тих подій, які наблизили довгоочікувану Перемогу. Слова щирої вдячності були сказані й на адресу учасників АТО, які виховані на прикладі мужності і героїзму своїх дідів та прадідів, сьогодні стали на захист нашої держави.

Повійне свято цього дня відзначає Микола Гаврилович Боговик, якому 9 травня виповнилось 90 років З нагоди ювілею, ветерану війни вручено   Почесні грамоти Новоукраїнської міської ради та районної ради і адміністрації. Символом поєднання поколінь захисників України були не лише участь представників ветеранів ІІ Світової війни та учасників АТО у спільних заходах, присвячених Перемозі, а й те, що один із новоукраїнських воїнів  Ігор Дмітрієв також відзначав цього дня свою  24 весну. Щирі вітання герою АТО-вцю від імені усієї громади висловив Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний.

Також перед присутніми на мітингу виступив голова районної організації ветеранів Анатолій Кравченко.

Під час вітального виступу Новоукраїнський військовий комісар Валерій Мілінчук вручив учаснику АТО Анатолію Панченку відзнаку «За оборону Маріуполя».

-                      «Це Ви навчили нас любити і захищати свою землю. Ви покоління переможців, – такими слова звернувся до сивочолих ветеранів учасник антитерористичної операції Віктор Шостак. «Ми обов’язково переможемо, адже маємо на кого рівнятися у військових звитягах».

Говорячи слова вдячності від нащадків, учениця Новоукраїнської гімназії Ілона Колісник влучно зазначила, що саме ветерани, ті хто звільняв нашу землю від фашистських окупантів, ті хто відбудовував зруйновану країну і трудився не покладаючи рук заради кращого майбутнього своїх нащадків є нашою пам’яттю, історією та гордістю.

Із самого ранку біля центрального палацу культури «Ювілейний» учасники благодійної акції «Пам’ятаємо подвиг – віримо у мирне майбутнє», організовану за ініціативи міського голови Олександра Корінного, виготовляли паперових голубів, малювали патріотичний фейс-арт, виготовляли символічні червоні маки, збираючи кошти для дітей військових, які загинули, захищаючи Україну від російських загарбників та їх посіпак. Активно підтримали акцію працівники виконавчого комітету міської ради та  чимало небайдужих мешканців Новоукраїнської громади. Зібрані кошти будуть передані синам загиблих героїв.

Як і у попередні роки учасники програми «Зірка пам’яті» отримали до Дня Перемоги матеріальну підтримку від міської влади. Кожному з її учасників надано по 250 грн. (Таку ж суму ветерани отримують до Дня визволення Новоукраїнки, а до Дня громади – 500 грн.).

Мітинги, концерти, поминальні та просвітницькі заходи відбулись і у інших населених пунктах Новоукраїнської ОТГ.