Краєвиди міста

Громадські читання "Об’єднала покоління Кобзарева думка сильна" •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 10 •березня• 2017, 09:59•

9 березня громада Новоукраїнки разом із усім світом відзначила 203-й день народження поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча, який є національним героєм і символом України - Тараса Григоровича Шевченка.

Біля пам’ятника Кобзареві, що на центральній вулиці міста, ініціативна група громадськості «В єднанні –сила» організувала читання на честь Дня народження Тараса Шевченка.

Цей захід зібрав чимало прихильників творчості великого Кобзаря – від учнів початкових класів до сивочолих старійшин. Різноманітними були і виступи читців, які не лише декламували вірші, а  й співали і, навіть, танцювали, використовуючи мотиви творчості Шевченка.

У виконанні новоукраїнців звучали відомі більшості твори геніального поета, а також кілька творів, які через імперську та радянську цензуру не потрапляли до однієї із найбільш друкованих книг у світі – Кобзаря. Член Національної спілки письменників України Олександр Антоненко, окрім віршів Шевченка, декламував і власний твір, присвячений історичним подіям та сучасності нашої держави. Також власні поезії декламувала і Віра Логвіненко. До заходу, організованого громадськістю, приєдналися представники влади - заступник міського голови Олександр Руденко, голова райдержадміністрації Віктор Самойленко, голова районної ради Валерій Савенко, які вшанували пам’ять великого Кобзаря, поклавши квіти до його пам’ятника.

Як зазначила одна із організаторів шевченківських читань Ірина Рубля, це був перший захід, організований ініціативною групою «У єднанні – сила», символічно благословенний пророком українського народу - Шевченком. У подальшому буде зареєстровану громадську організацію, яка буде співпрацювати із усіма зацікавленими організаціями щодо розвитку Новоукраїнської громади.

Переповнена площа біля пам’ятника Шевченку та натхненне виконання творів великого Кобзаря, ще раз засвідчили, що новоукраїнцям не байдужа культура, історія  і майбутнє нашої держави, а творчість Тараса Григоровича Шевченка є пророчим путівником до незалежності і свободи України.