Краєвиди міста

Роз'яснення Новоукраїнського РЕМ ПАТ "Кіровоградобленерго" •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 06 •лютого• 2012, 11:08•

РОЗ'ЯСНЕННЯ

Шановні громадяни-власники зелених насаджень, розташованих в охоронних зонах ліній електропередач!

Новоукраїнський РЕМ ПАТ „Кіровоградобленерго" черговий раз звертає Вашу увагу, що діючими „Правилами охорони електричних мереж", затвердженими Кабінетом Міністрів України 04.03.1997 р. №209. встановлено охоронні зони повітряних ліній електропередач уздовж лінії, у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів на відстань для ПЛ напругою: до 1 кВ - 2 м, 10 кВ - 10 м.

В охоронних зонах забороняється: будувати житлові, громадські та дачні будинки; влаштовувати звалища, складати добрива, корми, солому, дрова, інші матеріали; розпалювати вогнища; накидати на лінії сторонні предмети; підніматися на пори; саджати дерева та інші багаторічні насадження; влаштовувати майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту і т. ін.

Згідно п.5.5 „Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України", затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 р. №105 на виконання Закону України „Про благоустрій населених пунктів", відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є їх власники та землекористувачі.

Невиконання власниками дерев та землекористувачами вимог Закону України та названих Правил призводить до пошкоджень ліній і навіть до нещасних випадків з людьми від ураження електричним струмом.

Для покращення якості електропостачання побутових споживачів, Новоукраїнський РЕМ у 2012 р. планує виконати реконструкцію 22 км. повітряних ліній 0,4 кВ в м. Новоукраїнка. Під час реконструкції буде проводитись часткова заміна опор та дротів на ізольований провід, а також і розчистка від дерев які ростуть в охоронній зоні повітряних ліній.

Згідно з Правилами, вирішено, що в разі розміщення високорослого дерева (горіх, акація, клен, ялина і т. ін.) в охоронній зоні, дане дерево буде підлягати повному зрізуванню, фруктові дерева наполегливо рекомендуємо підрізати до допустимої висоти (не більше 4 м.), в іншому разі дане дерево буде розглядатися, як дерево, що може спричинити пошкодження лінії та обрізатися працівниками РЕМ. При розміщенні окремих дерев поза охоронною зоною, але в стані, що може спричинити пошкодження лінії, також буде проводитися часткове обпилювання крони та окремих гілок.

Стовбур дерева та гілля, що залишаться після спилювання, власник садиби може використати в побуті на власний розсуд, при умові повного прибирання території. Працівники РЕМ не мають права їх забирати.

В зв'язку з цим Адміністрація Новоукраїнського РЕМ просить жителів вулиць міста Новоукраїнка віднестися до цих робіт з розумінням та не перешкоджати працівникам РЕМ виконувати роботи по розчистці охоронних зон ліній. Перелік вулиць та графіки відключень будуть додатково повідомлятися шляхом розклеювання оголошень, на офіційних сайтах ПАТ „Кіровоградобленерго" та Новоукраїнської міської ради, в газеті „Новоукраїнські новини". Для вирішення спорів та розбіжностей просимо телефонувати за телефоном приймальні Новоукраїнського РЕМ 2-23-55.

Адміністрація Новоукраїнського РЕМ ПАТ  "Кіровоградобленерго"