Краєвиди міста

До уваги забудовників! •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 31 •січня• 2012, 08:38•

Виконавчий комітет Новоукраїнської міської ради звертається до забудовників міста з рекомендацією здійснювати всі будівельні процеси лише за наявності дозвільних документів. Передусім це пов’язано зі вступом у дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності». Даний закон значно збільшив ступінь адмінстягнень за самовільну забудову, якщо раніше розмір штрафу для населення був в межах 170-850 грн., то на сьогодні – 4250-8500 грн.

Сучасне законодавство надає право на будівництво лише власнику або користувачу землі, на якій воно має здійснюватися, тому першочерговим кроком в цьому процесі має стати оформлення державного акту на право власності або договору оренди земельної ділянки.  Забудова присадибних, дачних і садових ділянок здійснюється на підставі будівельного паспорта, що видається уповноваженим  органом містобудування і архітектури, ним же видаються і містобудівні умови та обмеження при проектуванні об’єкта будівництва.

Після узгодження всіх моментів з органами містобудування настає черга оформлення дозвільних документів на виконання будівельних робіт в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Кіровоградській області. Зазвичай ними є: Повідомлення, у випадку будівництва житлових, дачних, садових будинків, господарських споруд, які розташовані на присадибних ділянках, та Декларація про початок виконання будівельних робіт, при будівництві об’єктів І-ІІІ категорії складності.

Коли будівництво завершене, інспекція ДАБК приймає в експлуатацію новостворені об’єктів нерухомості в передбаченому законом порядку. Наслідком використання об’єктів будівництва, які не прийняті в експлуатацію, може стати притягнення до адмінвідповідальності у вигляді штрафу від трьохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.