Краєвиди міста

Інформація про укриття населення, яке проживає на території Новоукраїнської міської ради, та порядок оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру •PDF• •Друк•
••Четвер•, 19 •лютого• 2015, 10:30•

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення мережею провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільної оборони «УВАГА ВСІМ!».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення управління з питань надзвичайних ситуацій.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій (далі – НС) підготовлено відповідні варіанти повідомлень.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т. д.) передається мовна інформація про НС.

Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення включає наступну інформацію:

- характер НС,

- місце і час виникнення НС,

- територія (райони, масиви, вулиці, будинки і т. д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження,

- порядок дій при НС,

- іншу (у разі потреби) інформацію.

ПОВІДОМЛЕННЯ будуть залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабності можливих наслідків НС, ступеню небезпеки факторів ураження для населення та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт.

Кожний громадянин, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності, діяти у відповідності з планом цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління ЦЗ.

Якщо при виникненні НС громадянин знаходиться вдома, він повинен:

- тримати вдома постійно включеними репродуктори, радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади, управлінь з питань НС;

- повідомити про отриману інформацію сусідів;

- привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, при їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватномарлеві пов’язки, плівку тощо);

- постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, підготувати медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, особистої гігієни, запас їжі та інше;

- провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, кватирки, ущільнити їх;

- уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення, метрополітен, паркінг) де можна укритися.

Якщо сигнал «УВАГА ВСІМ!» застав вас в громадському місці, необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись, де поблизу знаходиться укриття і як найшвидше добратися і укритися в ньому. Якщо є можливість, то якнайшвидше добратися додому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

Для укриття населення, яке проживає на території Новоукраїнської міської ради, від НС техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту (ЗСЦЗ), який включає підвальні приміщення житлових будинків та інші споруди підземного простору, що можуть бути використані для укриття населення. Організації та власники зазначених споруд у разі необхідності забезпечать вільний доступ для укриття.

Перелік захисних споруд цивільного захисту, що знаходяться в підвальних приміщеннях багатоквартирних житлових будинків в м. Новоукраїнка

вул. Воровського, 49

вул. Леніна, 144