Краєвиди міста

Увага! По місту та області очікується ожеледиця. БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ!

Пам'ятка дій населення при терористичній загрозі •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 16 •лютого• 2015, 15:42•

Вимоги часу потребують консолідації суспільства у непримиримості до терористичних проявив. Від пильності кожного з нас залежить мир та спокій в нашому регіоні. Мета цих рекомендацій - допомогти громадянам правильно орієнтуватися і діяти в екстремальних і надзвичайних ситуаціях, а також забезпечити створення умов, що сприяють розслідуванню злочинів.

Якщо Ви стали свідком або стало відомо про появу в населеному пункті сторонніх транспортних засобів або осіб, дії яких викликають підозру; здійснення ними агітаційної чи вербувальної роботи; спроби силового захоплення об'єктів, людей, техніки - негайно повідомте дільничного інспектора МВС, органи СБУ, керівників органів місцевого самоврядування

Як поводитись при виявленні підозрілого предмету, який може виявитись вибуховим пристроєм (ВП)?

Якщо виявлений предмет, на вашу думку, не повинен знаходитися у даному місці і може виявитися вибуховим пристроєм , не залишайте цей факт без уваги.

Ознаки, які можуть вказувати на наявність ВП:

наявність на виявленому предметі дротів, мотузок, ізоляційної стрічки;

підозрілі звуки, схожі на клацання годинника;

предмет має характерний запах мигдалю або інший незвичний запах.

Звертайте увагу на "забуті" предмети: валізи, пакунки, коробки, книги.

Дії при виявленні підозрілого предмета:

Не чіпайте, не підходьте, не пересувайте, виявлений підозрілий предмет! Не паліть, поблизу даного предмета, утримайтесь від використання засобів радіозв'язку, у тому числі й мобільного;

негайно повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи за зазначеними телефонами.

Пам'ятайте: зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайні побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.

Якщо відбувся вибух:

негайно покиньте будинок;

не заходьте в будинок за речами або з інших причин, тому що можливий повторний вибух;

не виявивши потерпілих, які можливо залишились у будівлі, вкажіть рятувальникам де бачили їх перед вибухом;

надайте постраждалим першу медичну допомогу.

У надзвичайних ситуаціях та дізнавшись про підготовку чи скоєння теракту телефонуйте:

ДСНС- 101;

МВС - 102;