Пам'ятка дії населення в екстремальних умовах та у надзвичайних ситуаціях •PDF• •Друк•
••Середа•, 04 •лютого• 2015, 14:21•

Якщо сталася надзвичайна ситуація:

Після головного сигналу цивільного захисту «Увага! Всім!» (переривчасте звучання сирен та сигнали з гучномовців, встановлених на автомобілях чергових диспетчерських служб):

- увімкніть телевізор або радіо;

- слухайте   повідомлення   Управління   з   питань   надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста чи району. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів;

- поінформуйте про ситуацію сусідів;

- чітко виконуйте рекомендації, отримані з офіційних джерел;

- при необхідності інформацію уточніть за телефонами екстрених служб (101, 102);

- після отримання тривожного сигналу прямуйте до укриттів або до збірних пунктів евакуації.

Якщо стався вибух або почався обстріл:

- негайно падайте на землю або підлогу, прикривши голову руками;

- ховайтеся під прикриття (бордюр, капітальний паркан тощо), не виявляйте зайвої цікавості;

- у приміщеннях намагайтеся не підходити до вікон;

- не панікуйте, дійте швидко, але розважливо.

Якщо виявили підозрілий предмет:

- ні в якому разі не чіпайте його;

- відійдіть якомога далі;

- попередьте перехожих про можливу небезпеку;

- негайно повідомте про подію за телефоном 102 або 101;

- дочекайтеся приїзду спеціалістів та вкажіть точне місцезнаходження предмету.

Знайте: як камуфляж для вибухових пристроїв можуть використовуватися сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.

Ніколи не приймайте від незнайомих людей сумки й згортки. Не залишайте свій багаж без нагляду.

Пам'ятайте! Практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових та термічних впливів. Поводження з ними вимагає максимальної уваги та обережності!