Увага! З 24 по 27 лютого на території України очикується значне зниження температури: з -14 до -20. БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ!

Андріївські вечорниці •PDF• •Друк•
••Середа•, 21 •грудня• 2011, 10:24•

Грудень місяць - місяць зимових свят. А найцікавіше – день Андрія Первозваного, чи як його ще називають в народі «Калита».

Кожного року за давньою традицією в нашій школі проходять Андріївські вечорниці для учнів 8-11 класів. Святково прибрана українська світлиця, стіл накритий скатертиною, на столі макітри з варениками, пироги, хліб, свічки. Господиня з дочкою пораються біля столу. Вдалині лунає українська пісня. Аж  ось, хтось стукає і до господи заходять хлопці та дівчата в українських костюмах. Так цього року почався фольклорний вечір в школі №8. Всі присутні «перенеслися» в історичне минуле. Актори та учасники дійства гарно підготувалися до свята. Вразили всіх присутніх своєю грою Наєвський Олександр та Тутов Владислав в сценкі «Фараони».

Недарма  кажуть, що українська нація співоча, і це дійсно так, пісні, які виконували дівчата 8-11 класів брали за душу, а жартівливі підносили настрій, як пісня «Мав я раз дівчиноньку» у виконанні соліста Жира Андрія  та дівчат 8 класу. Під час виконання номерів глядачі підспівували юним артистам. Андріївські вечорниці були особливими: хлопці і дівчата вступали в переспів між собою, а танок «Зайчик», у виконанні хлопців 9-А класу зірвав  бурхливі оплески.

Не залишили байдужими всіх присутніх ворожіння  Гончаренко Анастасіїї, в якому особливо активними були дівчата 11-х  класів. Ворожіння, заклинання, ритуальне кусання «Калити» – все це перепліталося з чарівною піснею.

Але яке ж свято без гостей. Отож і до нас,  на вечорниці завітали наші добрі знайомі – фольклорний колектив будинку культури № 2 «Чиста криниця». Гості подарували присутнім гарні пісні та щирі побажання здоров’я, миру та злагоди нашій шкільній родині. Юнаки і дівчата з натхненням і бажанням виконували  разом з фольклорним колективом  ряд пісень. З усією щедрістю та гостинністю господарі запросили всіх присутніх до святкового столу, де  вони могли поласувати варениками, смаженими пирогами, мамалигою, печеною картоплею,   яку приготували діти, готуючись до свята.

Ми щиро вдячні керівнику ансамблю «Чиста криниця» Ковалик Г. Ю. за підтримку,  тісний зв’язок  і дружбу з нашою школою. Адже вони передають нашим дітям не тільки любов до української пісні, а й культуру спілкування, звичаї та обряди нашого народу. Спливав час, але атмосфера піднесеного настрою ще довго панувала в стінах школи. Того вечора кожен з присутніх отримав велике задоволення від вечорниць, бо прагнення всіх  були приведенні до спільного знаменника – творити радість, дарувати тепло і  добро  кожній людині.

Заступник директора з виховної роботи  Л. Чіпляка.