Малим містам – реальну децентралізацію! •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 27 •січня• 2015, 12:29•
                23 січня 2015 року в приміщенні комітетів Верховної Ради України відбулося розширене правління Асоціації малих міст України, на якому був присутній і наш голова,  член правління Асоціації – Олександр Корінний.

Окрім мерів малих міст, на правління були запрошені та мали нагоду виловити свою думку: Сергій Власенко (голова комітету Верховної Ради з питань місцевого самоврядування), Вадим Івченко (народний депутат України, колишній виконавчий директор Асоціації сільських та селищних рад України), Павло Козирєв (голова Асоціації малих міст України), Альона Бабак (народний депутат України (фракція «Самопоміч»)).

Учасники зібрання обговорили ситуацію, яка склалася в містах районного значення в зв’язку з останніми змінами до бюджетного законодавства. Аналіз ситуації показує, що поточний стан фінансового забезпечення малих міст є критичним. Загальний фонд міських бюджетів зменшився у 76% міст, а в 18% відсутні взагалі. Через конфлікт з районним державними адміністраціями бюджет не прийнято в 37% міст. Трансферти з районного бюджету виділяються по залишковому принципу. Ситуація стане ще гіршою з 1 січня 2016 року, коли міста районного значення втратять всі делеговані повноваження і матимуть реально статус села.

Пропозиції нашого міського голови та його колег зводились до наступного: терміново скликати в стінах Верховної Ради України парламентські слухання з проблем міст районного значення, звернутись до Віце-прем’єр міністра з питань регіональної політики з проханням зобов’язати районні державні адміністрації надати трансферти у 2015 році на рівні не менше минулого року на фінансування закладів дошкільної освіти, культури, а також делеговані повноваження з управління. Крім того, для забезпечення нормального функціонування і фінансування малих міст, сіл та селищ необхідно районним центрам надати статус міст обласного значення з усіма відповідними для цього процесу змінами.

Олександр Корінний запропонував для обговорення проблем малих міст та прийняття загально-консолідованого рішення терміново провести з’їзд малих міст України. Асоціації міст України було запропоновано розробити законопроект щодо надання всім містам районного значення статусу міст обласного підпорядкування.

Після завершення роботи правління, наш очільник міста ще з трьома своїми колегами та Павлом Козирєвим (головою Асоціації малих міст України) дали прес-конференцію в УНІАН. Основна теза, яку висловив міський голова Олександр Корінний: «Місцеве самоврядування на рівні міст районного значення необхідно зміцнювати, а не руйнувати». Олександр Олександрович запропонував залучити до обговорення всі зацікавлені сторони, щоб виправити ситуацію і знайти шляхи ефективного (!) проведення реформи місцевого самоврядування і зробити міста районного значення локомотивами змін в регіонах. «І те об’єднання, яке сьогодні анонсовано Державою, все одно буде відбуватися навколо міст районного значення, крім того нам обіцяли децентралізацію, а замість цього надали більші повноваження містам обласного значення і фактично централізували владу в районах на рівні державних адміністрацій» - додав Олександр Корінний.

Ці вимоги були озвучені для центральних Всеукраїнських газет та телеканалів.