Власники ID-картки зможуть реалізувати право голосу на виборах Президента України •PDF• •Друк•
••Четвер•, 14 •лютого• 2019, 11:16•

Право голосу на виборах мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років. Для участі у виборах на території України особа повинна мати при собі паспорт громадянина України. При цьому паспорт може бути як у вигляді книжечки, так і у формі ID-картки. Власники паспорта у формі картки зможуть безперешкодно проголосувати на виборах.

Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області звертає увагу, що замінити паспорт-книжку зразка 1994 року на новий документ за бажанням можна лише у підрозділі за зареєстрованим місцем проживання. У разі втрати паспортного документа старого зразка також слід звернутись у підрозділ за зареєстрованим місцем проживання, а от якщо загубили ID-картку, то новий документ можна отримати у будь-якому підрозділі міграційної служби.

Варто звернути увагу, що при досягненні 25- або 45-ти років слід протягом місяця вклеїти фото до паспорта-книжки або оформити паспорт у формі картки. Втім, вклеїти до паспорта фотокартку можна лише протягом місяця після досягнення відповідного віку, при зверненні пізніше  установленого законодавством порядку особа матиме змогу оформити виключно паспорт у формі картки.

Щоправда відповідно до роз'яснень Центральної виборчої комісії реалізувати своє виборче право можна і без вклеєного фото у паспорт-книжечку у зв'язку з досягненням відповідного віку. Відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та відповідно у видачі виборчого бюлетеня з підстав відсутності у паспорті такого виборця у вигляді паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку, або з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не допускається.

УДМС України в Кіровоградській області