МОЛОДІЖНИЙ БАРКЕМП У НОВОУКРАЇНСЬКІЙ ГРОМАДІ •PDF• •Друк•
••Середа•, 26 •грудня• 2018, 15:43•

22 грудня у Новоукраїнці, у рамках програми  DOBRE, відбувся  Молодіжний баркемп «Сила твоєї ініціативи».

Участь у заході брала учнівська молодь Новоукраїнщини, ті, хто працює з молоддю, допомагає втілювати молодіжну політику в громаді та всі, хто цікавиться молодіжною темою.

Понад вісімдесят учасників молодіжного заходу привітно зустріли стіни Новоукраїнського ДЦЮТ «ЗОРІТ».

Координувала проведення  заходу - Ірина Ткаченко представник спілки "Громадські ініціативи України", яка є партнером програми  USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE).

Під час зустрічі для молоді спільно із модераторами дискутували та обговорювали питання:

про роль молоді в громаді та інструменти участі молоді,

про те, як свої ідеї перетворювати в ініціативи та проекти, знаходити однодумців,

про можливості та платформи, які допомагають молоді досягати поставлені цілі, розвиватися.

Вітаючи зібрання, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний  запевнив, що діти та молодь один із найвищих пріоритетів у діяльності місцевої влади, і ті ініціативи, які пропонують до  реалізації у Новоукраїнській громаді молоді люди, втілюються у ОТГ у першу чергу. «Basket», «Мобільна хімічна лабораторія», «Смарт-сортування», парк «Краще життя» та інші проекти  – були ініційовані молоддю та уже реалізовані спільними зусиллями влади і громади. Серйозність намірів влади щодо забезпечення комфортних та безпечних умов проживання у громаді є участь у програмі UNICEF «Громада дружня до дітей та молоді» та отримання статусу кандидата програми.

Під час презентаційної частини баркемпу було відзначено переможців проекту “Місцеві ініціативи для розвитку громад”, якими стали члени Новоукраїнського парламенту дітей та молоді Тимофій Білокоз, Софія Мазур, Анна Жорнова, Ілля Болтян. Їх ініціативною групою було підготовлено проект «Active Community». Мета зазначеного проекту - мотивувати, заохотити та навчити механізмам молодь у прийнятті активної участі в  житті Новоукраїнської ОТГ з допомогою кооперативної гри-стратегії “Світ громад». Активізувати молодь громади шляхом проведення навчальних ігор на територіях шкіл Новоукраїнської ОТГ, а також надати моделі співпраці молоді з місцевою владою через спільну гру активістів молодіжних осередків та представників влади.

Всі бажаючі учасники заходу мали можливість взяти участь у грі «Світ громад», де вони могли побути у різних ролях починаючи від очільників міст та депутатів, вчились вирішувати проблемні ситуації, які характерні для управлінської діяльності сучасних населених пунктів.

Також до програми заходу було включено ініціативу «Будь видимим», під час якої учасники  баркемпу виготовляли «світлячки» різноманітні фігурки з світловповертального матеріалу, призначені для того, щоб водії мали можливість у темноті своєчасно бачити пішоходів.

Автори програми «Будь видимим» Ірина Ткаченко та Сергій Ткаченко з Агенції сталого розвитку «Хмарочос», переконані, що безпечне місто починається з маленьких кроків підвищення безпекової культури і свідомості пішоходів, велосипедистів та водіїв.

Ірина та Сергій разом із помічниками допомагали юними новоукраїнцям виготовляти власноруч флікери (світловідбивні наклейки), а також  передали кілька десятків брелків виготовлених за цією технологією для мешканців громади.

Окрім зазначених заходів у ході баркемпу учаснки мали можливість навчитись проектній діяльності у майстерні «Від ідеї до ініціативи».